butterfly, ismenius tiger, tiger heliconian-8259041.jpg

Mariánské Lázně se jako sedmé v ČR pyšní statusem klimatických lázní!

Mariánské lázně jsou jedním z nejkrásnějších a nejzdravějších míst v České republice a  tento fakt je nyní oficiálně stvrzen!  Od roku 2023 se mohou pyšnit oficiálním titulem klimatických lázní. Těch je v celé naší zemi jen sedm. Mariánské Lázně dosáhly velkého úspěchu. Získání titulu předcházela dlouhodobá a přísná měření čistoty vzduchu, hodnoty emisí a dalších kritérií. 

Tím, že byly uznány klimatickými lázněmi, se staly nejkomplexnějším lázeňským místem, jež k léčbě využívá všech čtyř přírodních zdrojů, tzn: 

  • přírodní minerální uhličitou vodu
  • zřídelní plyn ve formě přírodní CO2 pro plynové obálky a injekce
  • peloidy (rašelina)
  • a nyní i klima příhodné k léčení
Je jisté, že oprávněně Mariánské Lázně dosáhly na tento významný titul. Nabízejí kombinaci všech čtyř přírodních léčivých zdrojů: přírodní minerální vody, peloidy (rašelina), zřídelní plyn a léčivé klima. Mohou tak zde najít úlevu pacienti při léčbě plicních onemocnění včetně  stavů po prodělání nákazy koronavirem COVID-19. Klimatické lázně se ukázaly jako účinné při předcházení některým chorobným stavům.  Díky své výhodné poloze, obklopené lesy a kopci, mají ideální klimatické podmínky pro regeneraci těla i duše.
 
Co je klimatoterapie?

Klimatoterapie je metoda, která využívá k posílení imunity, zlepšení dýchání, snížení stresu a podpoře psychické pohody

  • vlhkosti a tlaku vzduchu
  • změn teplot
  • slunečního záření
  • čistoty vzduchu
  • a dalších faktorů

Léčba v klimatických lázních zahrnuje pobyt na čerstvém vzduchu a procházky napomáhající postupnému zatěžování těla

výsledným efektem klimatoterapie  je zlepšování fyzické kondice. Pobyt je často doplněn o inhalaci Lesního pramene a pitnou léčbu za užití Rudolfova pramene.
 Mariánské lázně jsou unikátní právě nabídkou kombinací všech možností, vedoucích ke zlepšení zdraví, v podobě procházek, inhalací, koupele, pitné kúry zdejších léčivých pramenů, masáže nebo aromaterapie. 
 
Klimatoterapie pomáhá především lidem s onemocněními dýchacích cest, srdce a cév, alergiemi nebo imunitními poruchami. Skvěle však doplňuje a umocňuje i léčbu pohybových obtíží.
 

Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od každodenního shonu a zároveň si prospějete svému zdraví, neváhejte a navštivte Mariánské lázně!

 

Podobné příspěvky