splashing, splash, full hd wallpaper-275950.jpg

Sedm vědecky podložených faktů o lázeňské léčbě

Lázeňská léčba je způsob, jak podpořit zdraví a pohodu pomocí přírodních zdrojů, jako jsou minerální vody, bahno, plyn, klima nebo rostliny. Lázeňská léčba má několik přínosů pro tělo i mysl.

Zde je sedm faktů, proč je lázeňská léčba prospěšná:

  1.  lázeňská léčba pomáhá zmírnit bolest a zánět kloubů, svalů a kostí. Léčivé vody a bahno mají protizánětlivé a analgetické účinky, které uvolňují napětí a podporují regeneraci tkání.
  2.  podporuje krevní oběh a srdce. Léčivé vody a plyn stimulují cévní systém a zlepšují průtok krve do orgánů. To snižuje riziko srdečních a cévních onemocnění a pomáhá regulovat krevní tlak.
  3. posiluje imunitní systém a odolnost. Léčivé vody a klima poskytují tělu minerály, vitamíny a antioxidanty, které zvyšují obranyschopnost organismu proti infekcím a stresu. Lázeňská léčba také podporuje detoxikaci těla od škodlivých látek.
  4. zlepšuje trávení a metabolismus. Léčivé vody stimulují trávicí systém a pomáhají při problémech s žaludkem, střevy, játry nebo žlučníkem. Lázeňská léčba také pomáhá regulovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi.
  5. zlepšuje dýchání a alergie. Léčivé vody a inhalace čistí dýchací cesty od hlenu a zánětu. Léčivé klima má blahodárný vliv na dýchání, zejména u lidí s astmatem, bronchitidou nebo sinusitidou. Lázeňská léčba také snižuje citlivost na alergeny.
  6. zlepšuje pleť a vlasy. Léčivé vody a bahno hydratují, vyživují a regenerují pokožku a vlasy. Lázeňská léčba pomáhá při problémech s akné, ekzémem, lupénkou nebo stárnutím pleti. Lázeňská léčba také posiluje nehty a zuby.
  7. lázeňská léčba zlepšuje náladu a psychiku. Léčivé vody mají relaxační a harmonizační účinky na nervový systém. Lázeňská léčba pomáhá při problémech s nespavostí, depresí, úzkostí nebo stresem. Lázeňská léčba také zvyšuje sebevědomí a spokojenost se životem.

Mnoho slavných osobností a celebrit si zamilovali naše Mariánské Lázně

Johann Wolfgang Goethe, německý básník, prozaik, dramatik a politik, navštívil Mariánské Lázně čtyřikrát v letech 1820 až 1823. Zde se zamiloval do o mnoho let mladší Ulriky von Levetzow. Goethe byl ohromen rychlým rozvojem lázní a jejich přírodním prostředím. Napsal  o nich: 

„Také Tě potěší, že jsem učinil rozhodnutí spatřit taktéž Mariánské Lázně – toto podivuhodné zařízení. Bylo mně, jako bych se nacházel v severoamerických lesích, kde se postaví město ve během tří let.“

J. W. Goethe

Handmade serving spoon sets.

  • Remain Top of Mind
  • Be Seen to Sell
  • Learn Something New

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus.

Bibendum est ultricies integer quis. Risus quis varius quam quisque id diam vel. Lorem mollis aliquam ut porttitor leo a diam sollicitudin. At tempor commodo ullamcorper a. Faucibus scelerisque eleifend donec pretium vulputate sapien nec. Aliquet bibendum enim facilisis gravida neque convallis. In hendrerit gravida rutrum quisque.

Podobné příspěvky