PŘÍBĚH HOTELU MAXIM

O hotelu

Kouzlo přelomu století na Vás dýchne ihned, jakmile překročíte práh hotelu Maxim. Prostorná, nádherná vstupní hala je vyzdobena nábytkem z první republiky, secesními zrcadly a vitrážemi a dokonale propracovanými doplňky. Budete se opravdu cítit jako byste se ocitli v minulém století….

V prostorách hotelu je možné bezdrátové a neplacené připojení k Wi-Fi. Ve vstupní hale je situována 24 hodin otevřená recepce se směnárnou a doplňkovým zbožím.

Hotel Maxim patří mezi kulturní památky města Mariánské Lázně. Na přelomu let 1923 a 1924 se zde léčil a zároveň tvořil světoznámý ruský spisovatel Maxim Gorkij. Hotel Maxim prošel v roce 2004 velkou rekonstrukcí, počínaje přistavením IV. poschodí a vybudováním vlastního balneo provozu s bazénem. Na doplnění poskytovaných služeb byl zrealizován víceúčelový salonek.

Hotel Maxim patří mezi kulturní památky města Mariánské Lázně. Byl vybudován kolem roku 1875.

Na přelomu let 1923 a 1924 se zde léčil a zároveň tvořil světoznámý ruský spisovatel Maxim Gorkij.

Hotel Maxim prošel v roce 2004 velkou rekonstrukcí, počínaje přistavením IV. poschodí a vybudováním vlastního balneo provozu s bazénem. Na doplnění poskytovaných služeb byl vybudován víceúčelový salonek. Poslední významná rekonstrukce interiérů proběhla v roce 2023.  Elegantní design v kombinaci s původními historizujícími prvky „belle époque“ získali restaurace, recepce, lobby a salónek. Kromě toho koupelny všech pokojů prošly rekonstrukcí a veškeré pokoje v prvním až třetím patře byly vybaveny novým nábytkem.

 

NAŠE historIE

“Perfektní péče, pohostinnost a léčba. Individuální přístup k požadavkům každého konkrétního hosta. To je to zásadní, na co navazujeme.”

manažerka hotelu

100% přírodní

Blahodárné zdroje minerální vody, místní rašelina, slatina, peloidy...

Vysoká kvalita

Proškolený a zkušený tým lázeňského oddělení a hotelový lékař

Skvělé balíčky

Speciálně sestavené pobytové programy pro léčbu i relax

Cvičení v bazénu

cvičení v příjemně teplé vodě je důležitým doplňkem rehabilitačních a ozdravných procesů.

Lavatherm

jde o balíček naplněný směsí, která se zahřeje a formou obkladu tlumí či odstraňuje bolesti. Má velice široké uplatnění, typicky před a po masáži, ale také zejména proti bolesti svalů a kloubů,  při zánětech, migrénách, nachlazení, onemocnění páteře, bolestech zad. Ale slouží také jako příjemná relaxace s jemným zahřátím a uvolněním.

Elektroléčba

využívá se pro neinvazivní lékařské zákroky. Elektroterapie stimuluje nejčastěji kosterní svalovinu a pomáhá s regenerací po úrazech či operacích. Elektrostimulaci často také využívají profesionální sportovci.

"Eco-friendly" Produkty HOTELU MAXIM

Přírodní produkty a terapie

Minerální voda

Přírodní bohatství Mariánských Lázní. Prameny jsou využívány především k pitné kúře. Voda je chutná a má staletími i moderní vědou prokázané léčivé účinky.

Rašelina

využívá se hřejivých účinků před nebo po masážích. Nejčastěji na šíji a záda se pokládají příjemně nahřáté rašelinové polštářky.  Dosahuje se tak zvýšeného efektu, souvisejícího s uvolněním svalstva.  

Klasické masáže

masáž je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit pacienta na léčebný tělocvik. 

Perličková koupel

perličková koupel má sedativní účinek, uvolňuje svalový tonus a psychické napětí. Užívá se u onemocnění pohybového aparátu, ke zlepšení prokrvení končetin a u nespavosti.

Uhličité koupele (suché)

Jde o jednu z nejoblíbenějších procedur Mariánských Lázní. Využívá se účinků přírodního oxidu uhličitého, který cirkuluje ve speciálním vaku, v němž je pacient zabalen. Efektem je zlepšení prokrvení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Též stimuluje produkci sexuálních hormonů testosteronu a estrodiolu, proto se s úspěchem využívá ke zlepšení sexuálních funkcí u mužů a zmírnění klimakterických příznaků u žen.  

Parafín

příjemné spojení léčby a krásy. Ruce ponořené do hřejivého parafínu budou odměněny snížením bolestivosti kloubů a jemnou hladkou pokožkou.

Plynové injekce

jedna z nejžádanějších reflexních terapií, za níž jezdí do Mariánek hosté z celé Evropy. Klinicky prokázaný efekt k léčbě pohybového aparátu, především k odstranění bolesti zad.  Odborně vyškolený a zkušený zdravotní personál aplikuje drobnou jehličkou malé množství oxidu uhličitého do podkoží. Mírné pálení odezní do několika vteřin a následně již dochází k účinnému snížení bolestivých syndromů pohybového aparátu a žádoucího prokrvení.

V balneo oddělení hotelu dále poskytujeme také
oxygenoterapii, inhalace minerálními prameny, aroma masáže, masáže plosky nohou, magnetoterapii a další…

pramen
BEZ CHEMIE


Darů přírody využívá naše balneo oddělení